חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ייעוץ סטארט אפ ייעוץ טכנולוגי השמה HR
להצעת מחיר חייגו:

בחירת עורך דין פטנטים – כל מה שצריך לדעת

כל טכנולוגיה, המצאה או חידוש שהם בעצם תוצר של פיתוח ומחקר ארוכי שנים זקוקים להגנה על כל הענייני הקניין הרוחני ובפרט להגנה פטנטנית, מאחר ואלו בעצם מבטיחים את זכות הקניין על אותה המצאה על ידי היזמים שהגו אותה ובכך בעצם הדבר קונה להם את כל הזכויות הכלכליות הקשורות להמצאה עצמה. אולם, על מנת שיהיה ניתן לנצל את אותן זכויות ולערוך רישום פטנטים כהלכה, יהיה צורך בשכירת שירותיו של עורך פטנטים. אז מה צריך לדעת לפני ששוכרים עורך פטנטים וכיצד תוכלו לבצע את הבחירה הנכונה? ובכן, על מנת לעשות לכם קצת סדר בכל הבלאגן, החלטנו לרכז עבורכם למאמר הבא את כל המידע שצריך לדעת בנושא.

תכונות רצויות אצל עורך פטנטים

  • רישיון – בעוד כי נראה על פני השטח שרישיון לעריכת פטנטים הוא פרמטר מובן מאליו, ראוי לציין כי עליכם לבחור עורך פטנטים המחזיק בהכשרה המתאימה. כמו כן, חשוב מאוד לציין כי אנשים רבים נוטים להתבלבל בין עורך דין פטנטים לבין עורך פטנטים, כאשר עורך פטנטים הוא בעצם אדם אשר עבר בהצלחה לימודי השכלה גבוהה בתחומי מדעי החיים והטבע, תחומי ההנדסה או לסירוגין, תחומי המדעים המדויקים. כמו כן, כדאי לציין כי בנוסף להיותו בוגר של אחד מתחומי הלימוד שהוזכרו קודם לכן, עורך פטנטים מוסמך בדרך כלל גם יהיה בוגר של התמחות בת שנתיים לפחות, התמחות אשר נערכת במשרד מוכר היטב לעריכת פטנטים.
  • ניסיון ומוניטין – כמו בכל בחירה אחרת של נותן שירות, הרי שגם כאן כאשר אתם בוחרים עורך פטנטים תצטרכו לבסס את הבחירה שלכם על ניסיון ורקורד שמראה על הצלחה עקבית שכן, בהינתן נתונים אלו תוכלו להיות בטוחים כי מדובר על עורך פטנטים מיומן היטב שיוכל לסייע לכם מפאת ניסיונו הרב בתחום. על כן, כאשר אתם מחפשים אחר עורך פטנטים, כדאי מאוד לבחור באחד אשר צבר קצת ניסיון בתחום ברבות השנים ובהתאם לכך, הוא מחזיק בידע מוכח והתמחות רבה בכל הנוגע לנושא הפטנטים.
  • תמיד יהיה כדאי לבחור משרד בוטיק – כאשר אתם מחפשים אחר עורך פטנטים, תמיד יהיה כדאי לבחור בעורך פטנטים שמגיע מפירמת בוטיק מוכרת היטב שכן, בניגוד לדעה הציבורית הרווחת אשר נוטה למהר לבחור במשרד ענק, הרי שישנם לא מעט יתרונות למשרד כזה שיעניק לכם יחס אישי. דבר נוסף וחשוב לא פחות שיהיה עליכם לקחות בחשבון יהיה רמת הזמינות של המשרד עליו שמתם עין שכן, מיותר לציין כי במידה ומדובר על משרד שמתמקד במספר לקוחות כל פעם, הרי שתוכלו ליהנות מיחס אישי וממוקד יותר, כזה שיעניק לכם את הליווי והתמורה ההולמת ביותר, עבור ההוצאה הכספית שלכם.

שורה תחתונה

ביצוע הבחירה הנכונה של עורך פטנטים שיסייע לכם זוהי אינה בחירה פשוטה כלל שכן, מדובר על תחום בו קיימת תחרות עצומה. אולם, במידה ותעקבו בצורה מוקפדת אחר הדגשים החשובים שהוזכרו בכתבה זו וכן גם תחפשו אחר המלצות ברחבי הרשת – סביר להניח כי תגיעו אל הבחירה הנכונה עבורכם מוקדם מכפי שחשבתם. בעוד כי קיים מגוון רחב מאוד של משרדי עורכי פטנטים מומלצים, אחת הבחירות הטובות ביותר שתוכלו לערוך היא לבחור במשרד "BM PATENTECH". למעשה, מדובר על משרד בוטיק שמתעסק בנושאי ניהול קניין רוחני ועריכת פטנטים מזה שנים, כך שבעת שכירת שירותיו תוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים את השרות המיטבי.

בשיתוף: https://www.maya-patents.co.il/

תוכן עניינים

דילוג לתוכן