חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ייעוץ סטארט אפ ייעוץ טכנולוגי השמה HR
להצעת מחיר חייגו:

גיוס משקיע לסטארט אפ – איך עושים זאת נכון?

עבור מייסדי סטארטאפ, ניווט בעולם ההשקעות יכול להיות דומה לחציית מבוך. זה מרגש, אך מלא באתגרים שאם לא תקבלו עליהם אזהרה מראש לא באמת תבינו איך להתמודד עמם. גיוס משקיע לסטארט אפ מחייב אתכם להציג לפני הכל חזון משכנע, אסטרטגיה איתנה ויכולת גם לתקשר את כל הטוב הזה למשקיע הפוטנציאלי. כך תעשו זאת נכון.

3 צעדים בסיסיים לצורך גיוס משקיע לסאטרט אפ

כמו כל תהליך עסקי, חשוב שתהיו גם כאן מלווים באנשי המקצוע הנכונים כדי שתוכלו באמת לעשות את זה נכון. אבל רגע לפני שאנחנו ממשיכים לגבי הסיבות לליווי מקצועי, הנה כמה צעדים בסיסיים:

  • מי המשקיע שלכם

הצעד הראשון בגיוס משקיע הוא הבנת סוגי המשקיעים שבדרך כלל מממנים סטארטאפים. לרוב מדובר באנשים להם ערך כלכלי מאד גבוה שמעוניינים להשקיע במיזם שיביא להם תמורה ראויה. ישנן גם חברות השקעות המשתתפות בתהליך זה ומזרימות הון משמעותי. הידיעה לאיזה סוג משקיע לכוון תלויה בשלב, במגזר ובצורכי ההון של הסטארטאפ שלכם. ההבנה מה כל משקיע מביא לשולחן יכולה לעזור לקבוע את ההתאמה הטובה ביותר לצרכי המיזם.

  • יצירת תכנית עסקית איתנה

לאחר שהבנתם מי המשקיע אליו אתם מכוונים בתהליך גיוס משקיע לסטארט אפ השלב הבא הוא יצירת תכנית עסקית איתנה המתקשרת את החזון, הזדמנויות השוק, האסטרטגיה והתחזיות הפיננסיות שלכם. התכנית העסקית משמשת כמפת דרכים לעתיד החברה שלך וצריכה להיות ברורה, מקיפה ומשכנעת.

  • נטוורקינג ובניית יחסים עסקיים

נטוורקינג הוא חלק בלתי נפרד מעולם הסטארטאפים. השתתפות באירועים בתעשייה, מפגשי סטארטאפים וגם תחרויות אלו ואחרות יכולים להגביר את הנראות שלכם בקרב משקיעים פוטנציאליים. בניית קשרים עם משקיעים, עוד לפני שאתם צריכים מימון, יכולה לתת ערך גבוה מאד לתהליך בו אתם נמצאים. מדובר בבניית אמון והוכחה שאתם יזמים אמינים ושאפתנים שכדאי לתמוך בהם.

מה הכי חשוב לדעת על גיוס משקיעים?

חקרו כל משקיע פוטנציאלי ביסודיות לפני שתפנו אליו. כדי לבצע גיוס משקיע לסטארט אפ חשוב שתבינו את היסטוריית ההשקעות של המשקיעים, תחומי העניין והאופן שבו אפשר לתקשר עמם. התאימו את המצגת שלכם והצגת הסטארטאפ כדי להדגיש היבטים במיזם שלכם שמתואמים עם תחומי העניין ואסטרטגיית ההשקעה שלהם. להזדהות הזאת יש יכולת השפעה גבוהה מאד.

חשוב שתהיו מלווים במומחים שיכולים לסייע לכם לכוון את המטרות למשקיע הנכון. להכין את עצמכם למשקיעים המתאימים, ופשוט ללמוד את העולם הזה. כי לא מדובר בעולם פשוט, וכאשר יש לכם את הביטחון של אנשי המקצוע, קל יותר.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן